REZZ s.r.o. - Váš partner pre MAGNETY RSS


Áno

CHLAD – Ako vplýva na MAGNETY?

Magnety a teplota - REZZ s.r.o.

Chladné zimné počasie a mrazivý sneh sú skvelé pokiaľ si chceme užívať horúce kakao doma pri krbe, biele Vianoce či rodinné sánkovačky a lyžovačky. Ale viete ako zima a chlad vplývajú na MAGNETY?
Vo všeobecnosti väčšina magnetov nemá problémy s chladom. Dokonca niektoré magnety majú lepšiu magnetickú silu v chladnejšom prostredí. Je to preto, že atómy magnetu v chlade vibrujú pomalšie a menej náhodne. Výsledkom je dokonalejšie zoradenie atómov, ktoré tvoria magnetické pole, čo posilňuje magnetickú prídržnú silu.  

MAGNETIZMUS a DRUHY MAGNETOV

MAGNETIZMUS
sa prejavuje ako príťažlivá alebo odpudivá sila na povrchu magnetu, feromagnetických objektov a prúdových vodičov. Magnetické pole je vedené v koncentrovaných kruhoch od severného pólu ku južnému pólu a vytvára magnetický obvod. Magnetický systém je vyvážený vtedy, ak sa povrch severného pólu zhoduje s povrchom južného pólu.

MAGNETICKÉ FÓLIE V KOCKE

Magnetické fólie - REZZ s.r.o.

Na trhu môžeme násjť veľa rôznych druhov magnetických fólií a taktiež veľa nápadov a spôsobov ich využitia. Každá magnetická fólia má však svoje vlastnosti a vďaka týmto sú niektoré magnetické fólie lepšie na konkrétne účely a iné nie. V nasledujúcom článku si môžete prečítať niečo o základných typoch magnetických fólií a ich vlastnostiach.

NEODYMOVÉ MAGNETY v skratke

Neodymové magnety - REZZ

Neodymové magnety sú vôbec najsilnejšie permanentné magnety aké sú v dnešnej dobe dostupné na svetovom trhu. Ponúkajú bezkonkurenčnú magnetickú prídržnú silu a tiež vynikajúcu odolnosť voči demagnetizácií v porovnaní s feritovými ale aj s AlNiCo či SmCo magnetmi.
                                                                  
HISTÓRIA v skratke

MAGNETY - otázky a odpovede

REZZ magnetic materials

Čo sú magnetické póly?
Magnetické póly sú povrchy, z ktorých magnetické línie opúšťajú magnet a opätovne sa spájajú pri návrate do magnetu. Magnetický pól je oblasť na magnete s najväčšou silou magnetického poľa v danom smere. Každý pól je orientovaný ako buď sever alebo juh.